Czym jest darmowa pożyczka?

Tags:

Bardzo często jesteśmy w stanie natknąć się w sieci na oferty darmowych pożyczek. Niestety, nie każdy wie, co takie określenie dokładnie oznacza. Warto jest zatem dokładnie dowiedzieć się, czym jest darmowa pożyczka oraz jakie warunki należy spełnić, aby została nam ona przyznana. Nie bez znaczenia jest też to, do kogo tego rodzaju oferty są kierowane. W poniższym artykule znajdziecie Państwo odpowiedzi na te, jak również wiele innych pytań związanych z  darmową pożyczką.Czytaj więcej „Czym jest darmowa pożyczka?”

Przelew weryfikacyjny przed wzięciem pożyczki – na czym to polega

W dzisiejszych czasach utworzenie konta bankowego, czy też uzyskanie pożyczki konsumpcyjnej to niezwykle prosta czynność, którą można wykonać przez internet. Nie ma potrzeby udawania się do oddziału banku, ponieważ wszystkie niezbędne dane można przesłać drogą elektroniczną. Przelew weryfikacyjny ma za zadanie potwierdzić dane wpisane we wniosku o pożyczkę lub w formularzu rejestrującym nowe konto.

 

Skuteczna weryfikacja danych

Przelew weryfikacyjny jest doskonałym sposobem służącym do uwierzytelniania danych wpisanych w formularzach internetowych służących do różnorakich czynności, między innymi zakładania kont bankowych, czy brania pożyczki. Warunkiem otrzymania pozytywnej odpowiedzi od instytucji finansowej, z której oferty chcemy skorzystać jest wpisanie w formularzu dokładnie tych samych danych, które zostały wpisane w banku, z którego będzie wykonany przelew. Logiczne więc jest to, że konto bankowe użyte do wykonania przelewu weryfikacyjnego musi należeć do jednej osoby.

 

Jak to wygląda w praktyce?

Jeżeli klient jest zainteresowany ofertą finansową instytucji bankowej lub założeniem konkretnego konta bankowego wystarczy, żeby wszedł na stronę internetową i wyszukał interesującą go opcję. Po wypełnieniu wymaganego formularza będzie poproszony o wykonanie przelewu weryfikacyjnego na kwotę od 1 grosza do 1 zł, która zwykle nie podlega zwrotowi. Jest to najprostsza i najszybsza droga do sprawdzenia, czy jego dane są wpisane prawidłowo – zgoda na udzielenie chwilówki pojawi się w ciągu kilkunastu minut, jeśli w formularzu nie został wykryty jakikolwiek błąd.

 

Uwierzytelnianie danych poprzez przelewy weryfikacyjne jest uskuteczniane również w przypadku zakładania projektów z prośbą o pomoc – jak na przykład zrzutka na projekt społeczny, wydanie ciekawej książki lub publikacji, zbiórka na zorganizowanie wymarzonego koncertu, czy też pomoc dla osoby potrzebującej. W takiej sytuacji wykonanie przelewu weryfikacyjnego również sprawi, że rejestracja konta przebiegnie szybko i sprawnie.

 

Złodzieje danych

Przelewów tego rodzaju nie należy wykonywać, jeżeli prośba o nie pochodzi z nieznanego źródła, albo klient w ogóle nie rozpoczynał czynności związanych z wpisywaniem jego danych gdziekolwiek. Podejrzana jest sytuacja, w której osoba otrzymuje niezwykle atrakcyjną ofertę pracy wskazującą na wysokie wynagrodzenie razem z prośbą o skan dokumentu tożsamości oraz o przelew weryfikacyjny.

 

Jeśli oszust otrzyma skan dokumentów wraz z przelewem zawierającym potwierdzenie danych, będzie mógł użyć takiego pakietu do założenia kont bankowych, które później nielegalnie sprzeda na czarnym rynku osobom trudniącym się praniem pieniędzy.

 

Skradzione dane mogą zostać wykorzystane również do sprzedaży nieistniejących przedmiotów, dzięki czemu złodziej prawdopodobnie nie zostanie schwytany, a osoba poszkodowana szybko trafi do windykacji i najprawdopodobniej dowie się o sytuacji długo po jej zaistnieniu. Wysyłanie przelewów weryfikacyjnych musi być wykonywane tylko, jeżeli jest się pewnym okoliczności danej sytuacji.