Czym jest darmowa pożyczka?

Bardzo często jesteśmy w stanie natknąć się w sieci na oferty darmowych pożyczek. Niestety, nie każdy wie, co takie określenie dokładnie oznacza. Warto jest zatem dokładnie dowiedzieć się, czym jest darmowa pożyczka oraz jakie warunki należy spełnić, aby została nam ona przyznana. Nie bez znaczenia jest też to, do kogo tego rodzaju oferty są kierowane. W poniższym artykule znajdziecie Państwo odpowiedzi na te, jak również wiele innych pytań związanych z  darmową pożyczką.

Przede wszystkim – co oznacza określenie darmowa pożyczka?

To, od czego musimy zacząć, to określenie, co kryje się pod pojęciem darmowa pożyczka. Oznacza to bowiem nic innego, jak zerową kwotę RSSO. Tym samym, darmowa pożyczka jest pożyczką, w której spłacamy dokładnie taką samą kwotę, o jaką się ubiegamy. Nie ma też żadnych opłat związanych z udzieleniem nam takiej pożyczki. Przekładając to na konkrety: jeśli mamy ofertę darmowej pożyczki na 30 dni, na kwotę 1500 zł, to jeśli rzeczywiście jest ona darmowa, po 30 dniach spłacić musimy dokładnie taką kwotę, jaką pożyczyliśmy. To bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie dla osób, które dość szybko potrzebują konkretnej gotówki. Musimy mieć jednak pewność, że po upływie czasu, na jaki zostanie nam udzielona taka pożyczka, będziemy mieli środki finansowe, które potrzebne są do jej spłacenia.

Do kogo kierowane są oferty darmowych pożyczek?

Tak naprawdę warunki, jakie musimy spełnić, aby została nam udzielona darmowa pożyczka, są bardzo różne. Wiele zależy od tego, w jakiej firmie się o nią ubiegamy. Warto jest jednak zwrócić uwagę na to, w jaki sposób przedstawia się nasza historia, jeśli chodzi o Biuro Informacji Kredytowej, jak również: Krajowy Rejestr Długów. Wiele firm bowiem weryfikuje informacje na nasz temat, które są w tych instytucjach zawarte. Nie oznacza to jednak, że w przypadku każdej darmowej pożyczki, informacje te są weryfikowane.

Jakie dokumenty należy złożyć, aby ubiegać się o darmową pożyczkę?

Kolejną kwestią, o którą musimy zadbać, jeśli chcemy ubiegać się o udzielenie nam darmowej pożyczki, są dokumenty, których złożenia wymaga konkretna firma. Czasem rzeczywiście wystarczy jedynie dowód osobisty, jednakże może się zdarzyć, że wymagane będzie dostarczenie zaświadczenia o zarobkach czy zatrudnieniu. Nierzadko też trzeba udokumentować to, czy np. nie posiadamy już jakichś innych zobowiązań, związanych z kredytami czy pożyczkami. Zdarza się jednak, że są firmy, które naprawdę wymagają absolutnie minimalnej ilości takich dokumentów.

Odwiedź także: gdzietakasa.pl

Zalety związane z udzieleniem nam darmowej pożyczki

Niekwestionowaną zaletą, jeśli mowa o udzielenie nam darmowej pożyczki, jest przede wszystkim to, że pieniądze otrzymujemy bardzo często już tego samego dnia. Jeśli nasz wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, może się nawet okazać, że pieniądze na naszym koncie będą dostępne w kilkanaście minut. Darmowa pożyczka jest idealnym rozwiązaniem, kiedy w jednym, konkretnym momencie, brakuje nam środków finansowych na zakup wybranej przez nas rzeczy.